transfert_na_lotnisko_gdzie_kupie_transport_lotniskowy_alejade_pl

Jak przygotować się na lot z przesiadką?

4 rzeczy, które warto wiedzieć

Loty z przesiadką to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu osób. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi przygotowania się na tego rodzaju loty.

TRANSFER LOTNISKOWY

Transport na lotniska w Niemczech i Polsce oraz Czechach

Oferujemy przewóz osób na lotniska w Polsce i Niemczech i Czechach. Transfer lotniskowy realizujemy na wszystkie lotniska prze 365 dni w roku.

Zawieziemy Cię spod dowolnego adresu w województwie Lubuskim, na każde lotnisko w Polsce lub Niemczech i Czechach.

Zamów transfer lotniskowy

Czym są loty transferowe?

Wiele osób zastanawia się, czym tak dokładnie są loty transferowe. Loty transferowe, inaczej nazywane również lotami z przesiadką, polegają na podróży do jednego z większych portów lotniczych, z którego lata większa ilość samolotów w różne zakątki świata. Dzięki temu możliwy jest szybszy oraz sprawniejszy przewóz osób do miejsca docelowego, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osoby podróżującej. Loty z przesiadkami mogą obejmować swoim zakresem również bardziej zaawansowane podróże, które dotyczą przemieszczania się z lotnisk głównych na lotniska lokalne, z których zorganizowana będzie dalsza podróż. Dzięki takim zaawansowanym działaniom możliwe jest dotarcie nawet w najbardziej odległe zakątki świata, gdzie nie dociera duża ilość samolotów oraz innych środków komunikacji publicznej. Oprócz tego loty z przesiadkami umożliwiają także obniżenie kosztów podróży, co sprawia, że podejmowana wyprawa staje się tańsza oraz bardziej dostępna, nawet dla osób, które nie mają zasobnych portfeli. Jednak może się również zdarzyć tak, że lot z przesiadkami będzie droższy, zwłaszcza jeśli będzie realizowany w krótkim czasie. Warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania najkorzystniejszych dla siebie lotów.

 

Istotne aspekty podróży transferowej

Podczas odbywania lotu transferowego bardzo duże znaczenie ma kilka istotnych aspektów. Wśród nich można przede wszystkim wymienić odbycie odprawy biletowo-bagażowej. Odprawa w przypadku lotów z przesiadką najczęściej odbywa się w dokładnie taki sam sposób jak podczas realizowania podróży bezpośredniej. Pasażer otrzymuje wszystkie karty pokładowe na swoim lotnisku początkowym. Następnie są one ważne podczas pierwszego lotu, a także każdego kolejnego. Dzięki temu pasażer nie musi się martwić o ponowne generowanie kart pokładowych, ponieważ są one od razu wystawiane. Jednak od tej zasady zdarzają się wyjątki.

W niektórych portach lotniczych należy udać się po wylądowaniu do punktu transferowego lub stanowiska odpraw. W tych miejscach może zostać wydana karta pokładowa, jeśli pasażer nie uzyskał jej w żaden sposób wcześniej. Jednak konieczność podjęcia takich działań będzie przedstawiona pasażerowi już na lotnisku początkowym, dlatego będzie on w odpowiedni sposób poinformowany o koniecznym do wykonania procesie. Na kartach pokładowych umieszczone są istotne dla pasażera informacje. Wśród nich można na przykład wymienić czas boardingu, czyli czas zamykania bramek. Jest to kluczowa kwestia podczas przesiadek pomiędzy poszczególnymi lotami.

Kolejną istotną kwestią podróży transferowej z całą pewnością jest dotarcie do odpowiedniej bramki. Zazwyczaj pasażerowie nie mają z tym problemów, ponieważ loty są tak zorganizowane, aby była zminimalizowana konieczność długotrwałych poszukiwań. Zazwyczaj bramki do odprawy umieszczone są w tym samym budynku, co przyloty, dlatego łatwo je znaleźć. Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest udanie się do innego terminalu. Natomiast jeśli transfer realizowany jest z lotniska lokalnego, na które należy dojechać, warto skorzystać z takiego rozwiązania jak transport na lotnisko. Dzięki niemu na pewno zdąży się na czas na swój samolot. Wszystkie informacje związane z miejscem oraz czasem przekraczania bramek można znaleźć na bilecie lotniczym lub karcie pokładowej. Dlatego warto je sprawdzić w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości.

 

Transfer lotniskowy

Transfer lotniskowy bardzo często obejmuje także podróż bagażu, dlatego warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę podczas przesiadki. Jeśli bagaż jest rejestrowany to bez większych problemów powinien trafić do drugiego samolotu wraz z pasażerem, zwłaszcza jeśli podróż realizowana jest w ramach tych samych linii lotniczych. Zazwyczaj pasażerowie nie biorą udziału w przenoszeniu bagażu pomiędzy samolotami i zajmują się tym wyspecjalizowani pracownicy. Natomiast w niektórych portach lotniczych zdarza się konieczność samodzielnego odbioru bagażu, a także ponownego nadania. Jednak o takiej ewentualności pasażer informowany jest już podczas pierwszej podróży, na lotnisku początkowym. Podczas lotu przesiadkowego należy się upewnić, czy bagażowi został nadany odpowiedni kod, dzięki czemu będzie umieszczony we właściwym samolocie. W takich przypadkach mogą pojawiać się pomyłki, a bagaże mogą przez przypadek znaleźć się w samolotach, które lecą w zupełnie innych kierunkach. Takie sytuacje są bardzo niepożądane, dlatego warto im zapobiegać, jeśli tylko występuje taka możliwość.

 

O czym warto pamiętać?

Wybierając się w lot z przesiadką, należy pamiętać dodatkowo o kilku istotnych aspektach. Wśród nich można przede wszystkim wymienić konieczność zapoznania się z wymaganiami wizowymi poszczególnych państw, w których realizowane są przesiadki. W niektórych przypadkach może istnieć konieczność posiadania wizy tranzytowej, która będzie umożliwiała odbycie tranzytu przez ten kraj. Jednak posiadanie takiej wizy również może nie być konieczne w pewnych przypadkach. Obejmują one podróż bez opuszczania strefy przesiadkowej, a także bez zmiany lotniska przesiadkowego. Oprócz tego istotny jest również zakup biletów u jednego przewoźnika oraz czas trwania przesiadki krótszy niż dwadzieścia cztery godziny. Takie przepisy obowiązują na terenie niektórych krajów oraz ich portów przesiadkowych, jednak nie wszystkich. Dlatego warto się w szczególny sposób upewnić co do regulacji, które aktualnie obowiązują na danym terenie. Jest to bardzo istotna kwestia.

Kolejnym ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas podróży tranzytowej, jest czas na przesiadkę. Wielu pasażerów stresuje się, że nie zdąży na swój drugi lot podczas przesiadki. Jednak podczas realizowania przesiadek wyznaczany jest przez przewoźników tak zwany minimum connecting time, czyli minimalny czas na przesiadkę. Podczas jego ustalania bierze się pod uwagę takie aspekty jak czas na odprawę, a także czas przejścia pomiędzy poszczególnymi bramkami. Dzięki temu ryzyko spóźnienia się na samolot praktycznie nie istnieje, jeśli pasażer postępuje zgodnie z zaleceniami przewoźnika. Warto przed przesiadką sprawdzić dokumenty oraz upewnić się, gdzie należy podążać. Nerwowe poszukiwanie miejsca docelowego może stanowić główny powód opóźnień, dlatego warto przed przesiadką zgromadzić wszystkie najważniejsze informacje. Oprócz tego podczas podróży należy również uwzględnić możliwość odbycia się ewentualnej kontroli wizy. Jednak nie jest ona realizowana na wszystkich lotniskach, a wyłącznie na tych, które wymagają tego typu działań.

Bardzo istotną kwestią przed podróżą z całą pewnością jest zapoznanie się z topografią danego portu lotniczego, w którym będzie się odbywała przesiadka. Najczęściej najważniejsze informacje można znaleźć na stronie internetowej danego portu lotniczego. Znajdują się tam wskazówki dla podróżujących, dzięki którym mogą oni w efektywny sposób znaleźć miejsce, do którego mają się docelowo udać. Dlatego warto zapoznać się wcześniej z niezbędnymi informacjami, a także planem danego lotniska. Dzięki temu na pewno pasażer nie będzie miał problemów z odnalezieniem się na miejscu. Oprócz tego warto również w szczegółowy sposób zapoznać się z planami istniejących terminali, dzięki czemu przesiadka na pewno stanie się łatwiejsza. W obecnych czasach na terenie portów lotniczych bardzo często znajdują się także kioski informacyjne, w których można zapoznać się z najważniejszymi informacjami. Dzięki nim możliwe jest bezproblemowe odnalezienie drogi do wybranego terminalu oraz pokazana jest trasa. Dla pasażerów w stresie z całą pewnością jest to doskonałe ułatwienie podczas realizowanej przesiadki. Dzięki wcześniejszemu zapoznaniu się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami poruszanie się po terenie danego portu lotniczego nie jest tak trudne, jak to się na początku wydaje.

 

Czy warto wybierać loty transferowe?

Wiele osób zastanawia się, czy korzystnym rozwiązaniem jest wybór lotów transferowych. Na pewno jest to doskonały pomysł w wielu przypadkach, jednak warto się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Nie jest polecany wybór lotu transferowego na swój pierwszy lot, jeśli nie zna się do końca zasad, które panują w portach lotniczych.

W takich sytuacjach lot transferowy może przynieść pasażerowi sporo stresu. Jednak jeśli pasażer ma już pewne doświadczenie w podróżowaniu samolotami to loty z przesiadką nie powinny dla niego stanowić żadnego problemu, a mogą stać się nawet dodatkową atrakcją. Na lot z przesiadką warto się zdecydować w celu zaoszczędzenia na podróży, a także zrealizowaniu podróży w szybszy sposób. Oprócz tego bardzo często są one konieczne w przypadku wybierania się w dalsze części świata, do których nie ma bezpośrednich lotów.

W obecnych czasach w ofercie przewoźników można znaleźć bardzo wiele lotów bezpośrednich, jednak nie zawsze będą one najkorzystniejszym rozwiązaniem. W tym przypadku warto szukać opcji lotów z przesiadką oraz do woli z nich korzystać.

ZAMÓW TRANSFER NA LOTNISKO

Recommended Posts